Folie PCV i folie przemysłowe

Folia PCV jest syntetycznym materiałem utworzonym z polichlorku winylu. Świetnie odnajduje swoje zastosowanie w inżynierii lądowej i wodnej oraz w ochronie środowiska jako bariera uniemożliwiająca podciąganie wilgoci lub penetrację wody.
Folia PCV ma właściwości termoplastyczne, charakteryzuje ją duża wytrzymałość mechaniczna, a także odporność na działanie wielu rozpuszczalników. Jednocześnie wyróżnia się sporą elastycznością, tym samym gwarantując trwałe przyleganie. Jest również odporna na odkształcenia i osiadanie  podłoża.

Dzięki swoim nieocenionym właściwościom folia PCV idealnie sprawdzi się w roli izolatora zbiorników wodnych różnego rodzaju, fundamentów, piwnic, tarasów, balkonów, a nawet oczyszczalni ścieków. Umacnia też wały wraz z uszczelnieniami.

Nasza folia PCV posiada aprobatę techniczną, a jej wymiary kształtują się w ten sposób:

  • szerokość: 2 m,
  • długość: 26,6 mb nawoju
  • grubość: od 0,2 mm do 3,0 mm

Biorąc pod lupę z kolei folie przemysłowe, to ze względu na swoje ogromne zróżnicowanie wykorzystywanie tego materiału zauważyć można w wielu różnych branżach. Specyfikacja folii przemysłowych dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb, a ich unikalne właściwości są z powodzeniem stosowane na szeroką skalę.

Klasyfikacja folii przemysłowych wygląda tak:

  • Folie PE z regranulatu (ekologiczne) z tworzyw ponownie przetworzonych,
  • Folie stretch – najpowszechniejsze rozwiązanie w dziedzinie pakowań,
  • Folie pęcherzykowe – kapitalne jako ubezpieczenie artykułu w trakcie transportu.

Wszystkie nasze folie to gwarancja najlepszej jakości dzięki przyznanemu certyfikatowi europejskiemu.