Inne towary

Folia do izolacji pionowej fundamentów

Do niedawna w celu zabezpieczenia fundamentów przed wilgocią z gruntu stosowano mieszanki z  papy i lepiku. Dziś najczęściej wykorzystywana jest folia płaska wykonana z polietylenu (PE) oraz z polichlorku winylu (PCW) . Folie płaskie spełniają rolę izolacyjną zarówno przed wilgocią, jak i przed wodą. W zależności od rodzaju izolacji dobiera się tylko inną grubość folii i stosuje odmienne metody łączenia.
Istnieją folie samoprzylepne, które cechują się bezproblemowym łączeniem niewymagającym  dodatkowych materiałów i narzędzi, a także folie zgrzewalne spojone za sprawą nagrzewnicy. Niektóre folie posiadają specjalne warstwy kauczukowo-bitumiczne.

Folia ochronna

Czołowym zastosowaniem folii ochronnych jest osłona poszczególnych przedmiotów znajdujących się na placu budowy przed działaniem czynników pogodowych takich jak nadmierne słońce, rzęsisty deszcz czy porywisty wiatr. Folie ochronne znajdą swoje zastosowanie także w domu, podczas nawet niewielkiego remontu. Dzięki nim zyskuje się gwarant uniknięcia zarysowań lub innych uszkodzeń.

Geowłókiny

Geowłókniny to płaskie geosyntetyki stworzone zazwyczaj włókien polipropylenowych lub poliestrowych ciągłych lub ciętych. Charakteryzują się nieuporządkowaną budową wewnętrzną, mechanicznym (igłowanie, przeszywanie), lub termicznym (zgrzewanie) spajaniem.

Geowłókniny posiadają wielorakie zastosowanie. Świetnie odnajdą się jako wzmocnienie i separacja słabego podłoża nasypów. Służą do osłony systemów drenarskich w celu zabezpieczenia ich przed zamuleniem gruntem drobnoziarnistym. Ponadto osłaniają uszczelnienia z geomembrany przed uszkodzeniem mechanicznym.

Wiatroizolacje

Wiatroizolacje to materiał izolujący budynek przed wiatrem i odparowujący wilgoć w postaci pary wodnej, która może znaleźć się w ścianach budynków i termoizolacji. Znajduje swoje zastosowanie w nowoczesnych technologiach budowy budynków. Wiatroizolacja powinna być laminowana (jedno, dwu lub trójwarstwowa) i posiadać wskaźnik Sd 0,02 m. Ponadto musi cechować się wysoką przepuszczalnością pary wodnej (1800* /3000**g/m2/24h), odpornością na promieniowanie UV (min.. 3 miesiące) oraz posiadaniem certyfikatu jakości ISO.

Folie okryciowe, pielęgnacyjne – do zabezpieczenia elementów konstrukcyjnych i otworów technologicznych, a także do pielęgnacji posadzek przemysłowych.

Folia stretch – do owijania maszynowego i ręcznego towarów na paletach oraz jako zabezpieczenie przed zabrudzeniem słupów i elementów konstrukcyjnych.

Folia budowlana ochronna – folia ochronna ma zastosowanie do osłony elementów; konstrukcji budowlanych oraz jako warstwa poślizgowa pod posadzki.

Ponadto nasza oferta obejmuje: geosiatki, geokraty, specjalistyczne taśmy klejące, sznury dylatacyjne.

Na specjalne zamówienie realizujemy dostawy innych folii i materiałów towarzyszących o szczególnym zastosowaniu.